Taryfa c12a dla firm

Każdy przedsiębiorca, zarówno początkujący, jak i zaawansowany, poszukuje oszczędności oraz optymalnych rozwiązań dla swojego biznesu. W dobie powszechnej cyfryzacji i informatyzacji prawdziwym wyzwaniem wydaje się panowanie nad budżetem w zakresie opłat za przesył energii. Rynek energetyczny jest jednakże zróżnicowany i daje przedsiębiorcom coraz szersze pole manewru. Odpowiedzią na ich potrzeby może być taryfa c12a.

Czym jest taryfa c12a?

Najogólniej mówiąc, jest to ekonomiczna taryfa, która pozwala na różnicowanie stawek za energię elektryczną w zależności od pór jej użytkowania. Przedsiębiorstwa, w których spada zużycie prądu w porze nocnej lub tzw. godzinach pozaszczytowych (tj. między 13:00 a 15:00) mogą skorzystać z takiej alternatywy. Oznacza to po prostu niższe opłaty za korzystanie z energii elektrycznej we wskazanych porach oraz wyższą stawkę w godzinach szczytu. W porach ograniczonego zużycia energii taryfa zapewnia sieć niskiego napięcia o mocy umownej poniżej 40 kWh. Przedsiębiorcy nie ponoszą zatem pełnych kosztów przesyłu za całą dobę, a jedynie za okresy intensywnego korzystania z energii elektrycznej. To dobre i efektywne rozwiązanie dla podmiotów, które wzmożone zużycie energii notują wyłącznie w wybranych godzinach. Stawki oraz wybór pór emisji zmniejszonych, bądź zwiększonych nakładów energii często podlegają negocjacjom. U poszczególnych dostawców można zatem otrzymać różne oferty, co daje przedsiębiorcy swobodę decyzyjną oraz możliwość otrzymania dodatkowych profitów.

Taryfa dual fuel jako sposób na dalsze oszczędności

Taryfa o nazwie kodowej c12a jest opłacalna dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej, ale także dla tych podmiotów, które po prostu chcą płacić mniej, niezależnie od stażu na rynku. By było jeszcze taniej, można skorzystać z systemu dual fuel, który polega na zintegrowaniu płatności z tytułu pobierania energii elektrycznej oraz gazu. Dual fuel to korzystanie z pakietu usług pochodzących od jednego sprzedawcy oraz jeden wygodny rachunek.

Comments are closed.