Jakie oszczędności może przynieść zmiana dostawcy prądu?

Odbiorcy energii elektrycznej nie są skazani na wieloletnie korzystanie z usług tego samego dostawcy prądu. Co więcej, bardzo często zmiana dotychczasowego sprzedawcy energii możne wiązać się z uzyskaniem niemałych oszczędności w skali roku. Z całą pewnością warto się zainteresować tym tematem, gdyż na rynku dostępnych jest wiele firm będących w stanie zaoferować znacznie bardziej przystępne warunki w celu pozyskania nowego klienta.

Jakie oszczędności może przynieść zmiana dostawcy prądu?

Nawet osoby świadome możliwości zmiany dostawcy prądu często nie decydują się na ten krok w obawie przed zawisłościami prawnymi. Wbrew pozorom proces ten nie musi być uciążliwy ani też czasochłonny. Tym bardziej, że wszystkimi formalnościami może zająć się w imieniu klienta jego nowy sprzedawca energii. Bez wątpienia warto się zastanowić nad opłacalnością zmiany dotychczasowego dostawcy, gdyż oszczędności mogą być wymierne i liczyć na przestrzeni 12 miesięcy nawet kilkaset złotych. Wysokość oszczędności można obliczyć samodzielnie, wykorzystując kalkulator dostępny na stronie Urzędu Regulacji Energetyki. Wystarczy wpisać swój kod pocztowy, aby uzyskać dostęp do listy działających w wybranym regionie dostawców prądu. Oferty poszczególnych sprzedawców energii można ze sobą porównać, gdyż nadrzędnie online stworzy zestawienie wraz z szacowanymi oszczędnościami w skali roku po zmianie dotychczasowego dostawcy prądu.

zmiana dostawcy prądu

W jaki sposób zmienić dostawcę prądu i ile razy można to zrobić?

Obecnego sprzedawcę energii elektrycznej można zmienić na dwa sposoby – samodzielnie lub za pośrednictwem nowego dostawcy prądu. Drugie rozwiązanie jest znacznie prostsze, wygodniejsze i szybsze. Najlepiej jest wobec tego upoważnić swojego nowego sprzedawcę energii do reprezentowania przed wcześniejszym dostawcą prądu i przed operatorem systemu dystrybucyjnego. Dzięki temu wszystkimi formalnościami zajmie się w imieniu swojego klienta jego nowy usługodawca, a cały proces przebiegnie sprawniej. Sprzedawcę energii elektrycznej można zmieniać dowolna ilość razy. Należy jednak pamiętać o tym, że każda umowa zawierana jest na określony czas, a jej przedwczesne zerwanie może wiązać się z niemałymi kosztami. Najlepiej jest wobec tego decydować się na zmianę dostawcy prądu w przypadku kończącej się umowy. Te informacje najlepiej są opisane na https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/obsluga-i-pomoc/jak-zostac-klientem-innogy.

Comments are closed.