Fotowoltaika? Jak najbardziej!

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na instalacje fotowoltaiczne, dzięki czemu mogą czerpać darmową i niewyczerpywalną energię słoneczną, która może zostać przekształcona w prąd płynący w naszych gniazdkach. Taką energią możliwe jest zasilanie wszystkich urządzeń elektrycznych, podgrzanie wody użytkowej i nawet ogrzewanie pomieszczeń. Możliwości jest naprawdę sporo, jak również korzyści płynących z takiego innowacyjnego i ekologicznego rozwiązania. Ceny paneli są coraz niższe, dzięki czemu wzrasta liczba inwestorów.

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę?

fotowoltaika

Fotowoltaika to z pewnością ekologiczne rozwiązanie. Promieniowanie słoneczne jest darem natury, który nigdy się nie wyczerpuje. Pozyskiwanie go i przetwarzanie na prąd stały nie wiąże się z niszczeniem środowiska i zanieczyszczaniem go. Kolejnym plusem jest uzyskanie niemałych oszczędności. Żywotność paneli to kilkadziesiąt lat, a zwrot z inwestycji jest dostępny już w przeciągu paru lub kilku lat. Można liczyć na uzyskanie wsparcia zewnętrznego w postaci dotacji czy systemy upustów. Niezaprzeczalną zaletą takiej instalacji fotowoltaicznej jest to, że jest ona samoobsługowa. Wystarczy ją zamontować na dachu budynku czy w inny sposób i na tym się praktycznie kończy. Nie są wymagane żadne serwisy ani przeglądy. Instalacja jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Niestraszne są jej deszcz, śnieg ani tez ujemne temperatury. Działa niezawodnie przez długie lata.

Jakie jeszcze są zalety fotowoltaiki?

Osoby korzystające z fotowoltaiki mogą uniezależnić się od zakładu energetycznego i wahań cen na rynku energetycznym. Sytuacja na rynku energii nie jest stabilna i można spodziewać się nadejścia kolejnych podwyżek. Z instalacją fotowoltaiczną nie trzeba się tym przejmować bo sami wytwarzamy swój własny prąd za przysłowiowe grosze. Nie trzeba też martwić się przerwą w dostawie energii elektrycznej. To od nas zależy wybór wielkości instalacji na podstawie zapotrzebowania energetycznego budynku. Panele mogą być montowanie niemalże w każdych warunkach, gdzie jest swobodny dostęp do promieniowania słonecznego. Sprawdzi się zarówno dach płaski, jak i skośny oraz elewacja budynku. Doskonałe propozycje znajdziesz na https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/obsluga-i-pomoc/fotowoltaika.

Comments are closed.