Do kogo jest skierowana taryfa energetyczna G12?

Wybór odpowiedniej taryfy energetycznej, odpowiednio dobranej do naszych potrzeb, jest bardzo ważny, ponieważ daje nam możliwość zaoszczędzenia na rachunkach za prąd. Jedną z interesujących propozycji, którą z pewnością warto rozważyć, stanowi taryfa G12. Czym więc charakteryzuje się taryfa G12 i dla kogo jest najlepsza?

Czym charakteryzuje się taryfa energetyczna G12?

G12 jest drugą najpopularniejszą taryfą po G11 dla odbiorców indywidualnych. Nie jest ona wybierana z automatu, jak to ma miejsce przy taryfie G11, musimy więc świadomie ją wskazać.

Taryfa energetyczna G12 posiada dwie strefy, a to oznacza, że inny jest koszt prądu w ciągu dnia, a inny w godzinach wieczornych i nocnych. Tzw. strefa dzienna to najczęściej godziny od 6.00 do 13.00 oraz od 15.00 do 22.00 i wówczas płacimy za prąd więcej. Natomiast tzw. strefa nocna przypada między 22.00 a 6.00. Na ogół dostawcy dorzucają do tego jeszcze dwie godziny w ciągu dnia – od 13.00 do 15.00. W tych godzinach mamy tańszy prąd.

taryfa g12

Do kogo jest skierowana taryfa energetyczna G12?

Taryfa G12 skierowana jest przede wszystkim do osób zdyscyplinowanych, które są w stanie zaplanować korzystanie z urządzeń elektrycznych, w tym AGD/RTV, w tańszych godzinach, czyli strefie nocnej, dużo więcej o tej taryfie dowiemy się na https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/najprostsza-dzien-i-noc . Możemy wtedy naprawdę sporo zaoszczędzić, robiąc chociażby wieczorem pranie czy nastawiając zmywarkę. Jeśli większość dnia przebywamy poza domem, a prądu używamy głównie wieczorami i w nocy to również warto rozważyć zamianę podstawowej taryfy na G12.
Taryfa G12 przyda się z pewnością tym, którzy ogrzewają mieszkanie czy też dom albo podgrzewają wodę za pomocą prądu. Wówczas nie ma co się zastanawiać, koniecznie trzeba wybrać właśnie taryfę G12.

Dla kogo nie jest taryfa energetyczna G12?

G12 nie jest odpowiednia dla tych, którzy korzystają z energii elektrycznej głównie w ciągu dnia. Warto pamiętać, że przy taryfach dwustrefowych prąd w ciągu dnia jest znacznie droższy niż przy taryfach jednostrefowych. A w takiej sytuacji zapłacimy za niego więcej niż przy taryfie G11.

Comments are closed.