Co warto wiedzieć o taryfie G12w?

Taryfa G12w to taryfa dwustrefowa pozwalająca na zmniejszenie rachunków za prąd pod warunkiem większego zużycia energii w godzinach, w których obowiązują niższe opłaty. Tak samo jak klasyczna taryfa G12 przewiduje niższe stawki między 13:00 a 15:00 oraz w nocy. Dodatkowo jednak bardziej korzystnymi cenami prądu można cieszyć się także w weekendy czy dni świąteczne.

Kto może skorzystać z G12w?

Nie wszyscy sprzedawcy oferują taryfę weekendową. Możliwość korzystania z takiego rozwiązania uzależniona jest ponadto od zainstalowanych urządzeń pomiarowych – muszą one uwzględniać dwie różne stawki. Niekiedy również znaczenie ma minimalne roczne zużycie prądu. Skorzystać z tej taryfy często mogą bowiem jedynie duży odbiorcy domowi.

taryfa g12w

Dla kogo jest taryfa G12w?

Na taryfę G12w powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które są w stanie większość prac wymagających zużycia prądu wykonywać w godzinach nocnych czy między 13:00 a 15:00, a na większe porządki czy duże gotowanie decydują się przede wszystkim w weekendy. Z tego rodzaju taryfy bardzo często korzystają też kościoły ze względu na msze odbywające się głównie w niedzielę czy inne dni świąteczne. Ponadto jest to rozwiązanie korzystne dla klasztorów, domów dziecka czy akademików czy wszystkich osób, które większość dni roboczych spędzają poza domem, taka oferta dostępna jest na https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/taniej-po-godzinach.

Zmiana taryfy na G12w

Osoby korzystające z taryfy jednostrefowej mogą zdecydować się na G12w. W ramach usług tej samej firmy mają szansę dokonać zmiany taryfy zgodnie z zapisami w umowie. Warto przy tym pamiętać, że taka zmiana jest bezpłatna, jednak ze względu na koszty związane miedzy innymi z wymianą licznika na dwustrefowy, można dokonywać jej jedynie raz na 12 miesięcy. Na taryfę G12w mogą się ponadto zdecydować osoby, które w ramach liberalizacji rynku energii elektrycznej postanowiły zmienić sprzedawcę. Są to tak zwani odbiorcy TPA, którzy mogą liczyć na szerszą ofertę i bardziej korzystne stawki, jednak zawierają umowę na czas określony, a w razie wypowiedzenia jej przed czasem czy dokonania zmian warunków w niej zawartych mogą być obowiązani do uiszczenia stosownych kar umownych.

Comments are closed.